Posłuchaj nowego odcinka podcastu Coopernicus!
Nasza misja

Coopernicus jest inicjatywą fundacji Our Future Foundation. Głównym celem działalności jest szerzenie świadomości o osiągnięciach Polaków w Europie i na świecie. Tworzymy społeczność polskich naukowców i profesjonalistów, wspieramy rekrutację i nowe współprace wewnątrz społeczności oraz z polskimi instytucjami i przedsiębiorstwami.

Publikacje w Strefie Wiedzy

Publikowane na platformie artykuły oraz podcasty przygotowywane przez dedykowany zespół redakcyjny przedstawią najnowsze odkrycia polskich naukowców w obszarach STEM, ekonomii i nauk społecznych.

Tworzymy Coopernicus

Networking: możliwość ekspozycji, rekrutacji i współpracy

Ekspozycja na polski rynek biznesowy i instytucjonalny

Dostęp do inicjatyw i ofert Partnerów projektu

Popularyzacja wyników badań i projektów

Nasz zespół
Michał Mazur
Founder

Absolwent medycyny na Cardiff University. Łączy karierę medyczną z pasją do działalności społecznej, budowania brandów i doradztwa strategicznego. Od najmłodszych lat był zaangażowany w wiele inicjatyw charytatywnych. W 2019 założył Fundację Our Future Foundation, która wspiera najzdolniejszą polską młodzież w drodze do światowej klasy edukacji. W 2013 r. Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata przyznało mu pełne stypendium naukowe na dwa lata nauki w Dulwich College w Londynie. W 2017 roku uruchomił innowacyjny program ,,Rejs Mentoringowy”, aby pomóc najbardziej utalentowanym uczniom szkół średnich w dostępie do prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i USA.

Michał Dziedziniewicz
Dyrektor ds. Rozwoju IT

Absolwent University of Cambridge (matematyka, Trinity College) oraz Rhode Island School of Design (architektura). Product / Service / UX Designer od 2012 roku eksplorujący obszary technologii i edukacji. Współtwórca i do 2020 dyrektor kreatywny i B+R dla nagradzanej w kraju i za granicą serii gier edukacyjnych Scottie Go. Filozofię pracy opiera na storytellingu oraz metodologii human centered Design. W wolnych chwilach muzyk.

Joanna Rancew
Menedżer ds. Rozwoju

Absolwentka Politechniki Warszawskiej na kierunku Inżynieria Biomedyczna w specjalności Informatyka Biomedyczna. Swoje doświadczenie zdobywała także w Accenture, współtworząc systemy informatyczne dla największych firm farmaceutycznych na świecie. Joanna od lat aktywnie działa społecznie. Podczas studiów była członkiem Stowarzyszenia Studentów BEST, gdzie przez rok pełniła także funkcję Wiceprezesa ds. Kontaktów z Firmami, nadzorując współprace z Partnerami Stowarzyszenia oraz zarządzając pracą 70-osobowej organizacji.

Piotr Wołodko
Menedżer ds. Rozwoju

Piotr jest studentem ostatniego roku na University of Aberdeen na kierunku International Business with Mandarin. Swoją młodzieńczą pasję do rozwoju nowych inicjatyw kontynuował w Szkocji, gdzie był przewodniczącym Aberdeen Business Enterprise Society, a także współtworzył Scottish Entrepreneurship Network. Doświadczenie korporacyjne zdobywał w firmach takich jak Graal S.A., czy TotalEnergies, gdzie miał okazję zgłębić się w tematy związane z budowaniem biznesu na większą skalę. Jednakże to w firmie Camicetta, gdzie obejmuje stanowisko Head of Sales, miał największy wpływ na znaczący rozwój firmy i pozyskanie klientów z całej Polski.

Kamil Tomkowicz
Dyrektor Zarządzający

Przedsiębiorca społeczny oraz Dyrektor ds. PR i Partnerstwa w Our Future Foundation. Swoją przygodę ze startupami rozpoczął od stażu w OMGKRK oraz Payhelp z grupy BEST S.A. Wystąpił w roli eksperta podczas Climathon Geneva 2021, gdzie opowiadał o rozwijaniu platformy realizującej cele SDG jako COO. Kamil był również współorganizatorem Econverse 2022 na Stadionie Narodowym- jednej z największych młodzieżowych konferencji biznesowych w CEE. Obecnie razem z partnerami pracuje nad aplikacją Nighty, czyli uniwersalną platformą reklamowo-społecznościową.

Jakub Bartoszewski
Doradca Akademicki

Jakub Bartoszewski jest absolwentem programu Bachelor of Arts z Ekonomii na New York University. Studiował on w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Abu Zabi, Florencji oraz w Ghanie. Ukończył on również program Master of International Affairs na Texas A&M University, gdzie specjalizował się w ekonomii międzynarodowej. Jakub ukończył także Cranleigh School w Wielkiej Brytanii jako stypendysta programu British Alumni Society Poland. Jego hobby to gra na fortepianie, języki obce, filozofia i gotowanie.

Zuzanna Buszman
Doradca Akademicki

Studiowa prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz UC Berkeley, a także stosunki międzynarodowe prawa człowieka na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Obecnie jest doktorantką w zakresie prawa międzynarodowego środowiskowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako specjalista w zakresie przestępstw środowiskowych w Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).

Michael Martin Richter
Doradca Akademicki

Michael jest absolwentem studiów europejskich w College of Europe, polityki i ekonomii w University College London (UCL), oraz zarządzania międzynarodowego w ESB Business School w Reutlingen i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie jest pracownikiem naukowym i doktorantem na Uniwersytecie w Bremie w ramach projektu Innovative Training Network (ITN) „MARKETS” programu Horizon 2020 Unii Europejskiej. Był również naukowcem wizytującym w Niemieckim Instytucie Spraw Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (SWP) w Brukselii.

Natalia Kowalska
Menedżer ds. Rozwoju

Natalia jest studentką ostatniego roku studiów magisterskich na Chińskim Uniwersytecie Ludowym, specjalizuje się w chińskim prawie i polityce. W swoich badaniach skupia się na projekcie BRI, w ramach którego brała udział w wielu debatach. Ukończyła Studia Azjatyckie ze specjalizacją biznesową na uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obecnie jest również studentką programu Szkoły Prawa i Gospodarki Chin na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w firmie Dramiński, gdzie zajmowała się technologiami ultradźwiękowymi w międzynarodowym środowisku biznesowym. Pracowała jako międzykulturowy doradca biznesowy w polskich firmach, takich jak ThreeZones.

Radosław Miadiełko
Menedżer ds. Partnerstw

Student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Swoje doświadczenia zdobywał w projektach społecznych, instytucjach i departamentach rządowych oraz NGO. Jest założycielem oraz Prezesem Koła Naukowego Praw Człowieka i Kryzysów Humanitarnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz czynnym samorządowcem UW. Radek koordynuje również inne projekty z zakresu: polityki, relacji międzynarodowych oraz praw człowieka, w których wspólnym mianownikiem jest aktywizacja danych grup społecznych do dyskusji i refleksji.

Weronika Szewczuk
Menedżer Marketingu

Absolwenta finansów i rachunkowości, a obecnie studentka zarządzania w wirtualnym środowisku na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie w marketingu zdobyła na stanowisku Social Media Manager w Samorządzie Studenckim ALK – którego jest Przewodniczącą. Jest dobrze zorientowana w organizacji imprez masowych. Obecnie jest zaangażowania w przygotowaniach do Akcji Inspiracji – podczas jednej z nich miała przyjemność moderować panel w języku angielskim. W Coopernicusie odpowiada za marketing i komunikację z użytkownikami Platformy.

Coopernicus jest projektem Fundacji OFF

Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. Fundacja pełni swoją misję, zapewniając podopiecznym kompleksową pomoc w procesie rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i wyboru wymarzonej ścieżki kariery.

Newsletter

Zostaw swój e-mail, żeby nie ominęły Cię najważniejsze informacje!