Sprawdź, co wydarzyło się w świecie nauki i polityki międzynarodowej w I kwartale 2024!
Nasza misja

Coopernicus jest inicjatywą fundacji Our Future Foundation. Głównym celem działalności jest szerzenie świadomości o osiągnięciach Polaków w Europie i na świecie. Tworzymy społeczność polskich naukowców i profesjonalistów, wspieramy rekrutację i nowe współprace wewnątrz społeczności oraz z polskimi instytucjami i przedsiębiorstwami.

Publikacje w Strefie Wiedzy

Publikowane na platformie artykuły oraz podcasty przygotowywane przez dedykowany zespół redakcyjny przedstawią najnowsze odkrycia polskich naukowców w obszarach STEM, ekonomii i nauk społecznych.

Tworzymy Coopernicus

Networking: możliwość ekspozycji, rekrutacji i współpracy

Ekspozycja na polski rynek biznesowy i instytucjonalny

Dostęp do inicjatyw i ofert Partnerów projektu

Popularyzacja wyników badań i projektów

Nasz zespół
Kamil Tomkowicz
Dyrektor Zarządzający

Kamil Tomkowicz jest członkiem Zarządu Fundacji Our Future Foundation, w której odpowiada za koordynację strategicznych projektów, w tym jej flagowej ogólnopolskiej konferencji „Our Future Forum” oraz nawiązywanie partnerstw z renomowanymi mediami i firmami. Pełni również funkcję Dyrektora Zarządzającego „Coopernicus” – platformy internetowej, która łączy polską diaspory akademicką w Europie i na całym świecie.

W trakcie swojej edukacji Kamil otrzymał stypendium edukacyjne od Fundacji Jagiellońskiej, finansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Został również uhonorowany tytułem laureata Global Peer Mentorship Programme dla młodych liderów przeprowadzanego przez Moonshot Pirates w Wiedniu, Austrii.

Już w młodym wieku Kamil odnosił sukcesy jako szachista, zdobywając 3. miejsce na międzynarodowym Memoriale Szachowym Mieczysława Najdorfa w Warszawie i 10. miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Szachowym Cracovia. Obecnie Kamil jest studentem ekonomii ze specjalizacją w zakresie rynków zagranicznych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Maksymilian Mirecki
Koordynator ds. Merytoryki

Aktywista społeczny, student trzeciego roku prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim. Dziennikarz i koordynator ds. merytoryki w Coopernicus i Our Future Foundation. Host podcastu ”Maksymalna Dawka Wiedzy”.

Magdalena Marynowska
Redaktor naczelna

Studentka prawa i stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, wielokrotna laureatka konkursów literackich, w tym poetyckich. Doświadczenie redaktorskie zyskiwała m. in. jako kierowniczka projektu społecznego ”Nie dotykaj mnie”, gdzie jej głównym zadaniem było tworzenie treści edukacyjnych na media społecznościowe projektu. Miała także okazję współtworzyć scenariusz filmu edukacyjnego realizowanego w ramach projektu. Po wybuchu wojny w Ukrainie, działała jako Operations Specialist w organizacji non-profit Student Initiative for Education, gdzie do jej zadań należało pozyskiwanie partnerstw wśród ośrodków kulturalnych oraz rozrywkowych w całej Polsce, a także współorganizacja wydarzeń dla ukraińskich dzieci i młodzieży. Prywatnie PADI Advanced Open Water Diver.

Jakub Bryjak
Doradca ds. współprac naukowych i merytoryki

Swoją pierwszą konferencję naukową zorganizował w wieku piętnastu lat – od tego czasu zorganizował ich w dwóch krajach cały szereg, omawiając kwestie podboju kosmosu, medycyny, geopolityki oraz obronności. W międzyczasie został współautorem dokumentu doradczego dla Komisji Europejskiej opublikowanego przez 89 Initiative – Think Tanku działającego pod LSE – oraz zgłębiał tajniki światowej bankowości pracując w Banku Gospodarstwa Krajowego, jednocześnie kończąc swoje studia na kierunku War Studies na King’s College London. Prywatnie utalentowany grafik komputerowy, fascynat map w każdej formie i kształcie, oraz zapalony obserwator architektury i wielkich projektów infrastrukturalnych.

Michał Dziedziniewicz
Dyrektor ds. Rozwoju IT

Absolwent University of Cambridge (matematyka, Trinity College) oraz Rhode Island School of Design (architektura). Product / Service / UX Designer od 2012 roku eksplorujący obszary technologii i edukacji. Współtwórca i do 2020 dyrektor kreatywny i B+R dla nagradzanej w kraju i za granicą serii gier edukacyjnych Scottie Go. Filozofię pracy opiera na storytellingu oraz metodologii human centered Design. W wolnych chwilach muzyk.

Radosław Miadiełko
Menedżer ds. Partnerstw

Student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Swoje doświadczenia zdobywał w projektach społecznych, instytucjach i departamentach rządowych oraz NGO. Jest założycielem oraz Prezesem Koła Naukowego Praw Człowieka i Kryzysów Humanitarnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz czynnym samorządowcem UW. Radek koordynuje również inne projekty z zakresu: polityki, relacji międzynarodowych oraz praw człowieka, w których wspólnym mianownikiem jest aktywizacja danych grup społecznych do dyskusji i refleksji. W Our Future Foundation pełni również rolę Project Managera inicjatywy Mini Granty.

Weronika Szewczuk
Menedżerka ds. Marketingu

Absolwentka finansów i rachunkowości, a także zarządzania w wirtualnym środowisku na Akademii Leona Koźmińskiego. Doświadczenie w marketingu zdobyła na stanowisku Social Media Manager w Samorządzie Studenckim ALK, w którym pełniła rolę przewodniczącej. Jest dobrze zorientowana w organizacji imprez masowych. Obecnie jest zaangażowania w większość projektów Our Future Foundation. W Coopernicus odpowiada za marketing i komunikację z użytkownikami Platformy.

Zuzanna Pawłowska
Specjalistka ds. Marketingu

Studentka Ekonomii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z ogromną pasją i zapałem do działalności społecznej. Pierwsze kroki w tym zakresie stawiała już w liceum jako Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – wyjątkowo aż przez dwie kadencje. Od roku akademickiego 2023/2024 Prezeska Koła Naukowego Zarządzania i Marketingu UMCS, którego wcześniej była aktywną członkinią. Czynnie zaangażowana w działalność Fundacji Media Przyszłości, gdzie na co dzień zajmuje się korektą artykułów Gazety Kongresy. Doświadczenie zawodowe w zakresie ekonomii zdobywała w Ministerstwie Finansów. W Coopernicus odpowiada za treści oraz promocję w mediach społecznościowych.

Marta Gajda
External Relations Associate

Studentka prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie zrealizowała tutoring naukowy z zakresu prawa karnego i kryminologii. Aktywnie angażuje się w działania charytatywne, w wieku 16 lat założyła Młodzieżową Radę Gminy Pawłowice. Zrealizowała projekt społeczny “Pokaż to!” mający na celu popularyzację Polskiego Języka Migowego. Marta jest również stypendystką fundacji Prezydenta Clintona w ramach programu Clinton Global Initiatives University.  Swoje doświadczenie zawodowe miała okazję zbierać w Parlamencie Europejskim w Brukseli, Ministerstwie Cyfryzacji oraz Izbie Reprezentantów w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Jakub Bartoszewski
Doradca Akademicki

Jakub Bartoszewski jest absolwentem programu Bachelor of Arts z Ekonomii na New York University. Studiował on w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Abu Zabi, Florencji oraz w Ghanie. Ukończył on również program Master of International Affairs na Texas A&M University, gdzie specjalizował się w ekonomii międzynarodowej. Jakub ukończył także Cranleigh School w Wielkiej Brytanii jako stypendysta programu British Alumni Society Poland. Jego hobby to gra na fortepianie, języki obce, filozofia i gotowanie.

Zuzanna Buszman
Doradca Akademicki

Studiowa prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz UC Berkeley, a także stosunki międzynarodowe prawa człowieka na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Obecnie jest doktorantką w zakresie prawa międzynarodowego środowiskowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz pracuje jako specjalista w zakresie przestępstw środowiskowych w Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej (Frontex).

Michael Martin Richter
Doradca Akademicki

Michael jest absolwentem studiów europejskich w College of Europe, polityki i ekonomii w University College London (UCL), oraz zarządzania międzynarodowego w ESB Business School w Reutlingen i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Aktualnie jest pracownikiem naukowym i doktorem na Uniwersytecie w Bremie w ramach projektu Innovative Training Network (ITN) „MARKETS” programu Horizon 2020 Unii Europejskiej. Był również naukowcem wizytującym w Niemieckim Instytucie Spraw Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (SWP) w Brukselii.

Coopernicus jest projektem Fundacji OFF

Celem Our Future Foundation jest wspieranie rozwoju edukacyjnego i zawodowego ambitnej młodzieży z całej Polski. Fundacja pełni swoją misję, zapewniając podopiecznym kompleksową pomoc w procesie rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i wyboru wymarzonej ścieżki kariery.

Newsletter

Zostaw swój e-mail, żeby nie ominęły Cię najważniejsze informacje!