Sprawdź, co wydarzyło się w świecie nauki i polityki międzynarodowej w I kwartale 2024!
Najczęściej zadawane pytania
Ogólne
Czym jest Coopernicus?

Coopernicus jest inicjatywą fundacji Our Future Foundation. Głównym celem działalności jest szerzenie świadomości o osiągnięciach Polaków w Europie i na świecie. Tworzymy społeczność polskich naukowców i profesjonalistów, wspieramy rekrutację i nowe współprace wewnątrz społeczności oraz z polskimi instytucjami i przedsiębiorstwami.

Czym jest Our Future Foundation?

The aim of Our Future Foundation is to support the educational and professional development of ambitious young people from all over Poland. The Foundation fulfils its mission by providing its beneficiaries with comprehensive assistance in the process of recruitment to the world’s best universities and choosing their dream career path.

Czy mogę dołaczyć do Coopernicusa?

Jeśli jesteś polskim naukowcem, pracujesz zawodowo lub jesteś studentem, który studiował lub pracował za granicą – odpowiedź brzmi: tak

 

Jeśli nie należysz do powyższego opisu, ale fascynują Cię osiągnięcia Polaków na świecie i chcesz być na bieżąco z najnowszymi odkryciami – odpowiedź również brzmi: tak.

 

Coopernicus to miejsce, w którym gromadzimy ludzi podobnie myślących, którym bliskie są takie wartości jak edukacja, promowanie wiedzy, rozwój i biznes. Wszyscy zainteresowani lub zaangażowani w te dziedziny są mile widziani.

Czy dostęp do platformy jest bezpłatny?

Tak, dostęp do platformy i korzystanie z niej są całkowicie bezpłatne. By zarejestrować się, skorzystaj z tego linku.

Jak mogę zgłosić się do napisania wspólnego artykułu i umieszczenia go na łamach Strefy Wiedzy Coopernicus?

Aplikuj przez stronę internetową, rejestrując konto w serwisie Coopernicus i wypełniając formularz poprzez link widoczny tylko dla zarejestrowanych użytkowników) lub skontaktuj się z nami korzystając z formularza kontaktowego.

Czy mogę zamieścić ofertę pracy na Coopernicus z mojego osobistego konta czy mogą to zrobić tylko partnerzy instytucjonalni?

Na chwilę obecną umieszczanie ofert jest dostępne jedynie dla kont instytucjonalnych (dla firm, organizacji, etc.). Jeżeli chcesz umieścić ofertę na portalu (np. pracy, stażu, badawczę, itp.), załóż konto dla Twojej organizacji lub napisz bezpośrednio na pw@off.org.pl

Konto użytkownika
Jak przebiega proces weryfikacji rejestracji?

Weryfikacja Twojego konta jako Naukowiec odbywa się na podstawie numeru ORCID, linku ResearchGate, linku LinkedIn lub linku Google Scholar, które podałeś podczas rejestracji.

 

Konto studenckie jest weryfikowane na podstawie adresu e-mail studenta w domenie uczelni, który należy podać podczas rejestracji.
Konto Profesjonalista/Startup jest weryfikowane indywidualnie przez administratora platformy.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości będziemy kontaktować się z użytkownikami, korzystając z danych kontaktowych, które podali w celu weryfikacji.

Jak zmienić typ konta?

Jeśli chcesz zmienić typ swojego konta, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza kontaktowego, poprzez link. Przyspieszy to proces, jeśli w tytule wpiszesz „TYP KONTA”.

Współpraca
Jakie są korzyści ze współpracy z Coopernicus?

Współpraca z Coopernicus jest okazją do wspierania społeczności polskich naukowców, profesjonalistów i studentów, którzy stawiają na rozwój i często studiują lub pracują za granicą, ale chcą pozostać związani z ojczyzną i chcieliby pracować lub współpracować z polskimi firmami i instytucjami.

 

Pozwala to również na zaprezentowanie Państwa organizacji przed członkami naszej społeczności, podkreślenie jej znaczenia w danej dziedzinie oraz wzmocnienie wizerunku jako pracodawcy. Chętnie omówimy szczegóły naszej oferty i możliwości współpracy, podczas spotkania i wspólnie ustalimy, w jaki sposób możemy spełnić Państwa oczekiwania.

Kto może zostać Partnerem?

Jesteśmy otwarci na tworzenie partnerstw z firmami, uniwersytetami, organizacjami non-profit i instytucjami publicznymi. Zachęcamy do kontaktu z nami także osoby indywidualne i projekty społeczne – możliwości jest wiele.

Jak mogę zostać Partnerem?

Prosimy o zgłoszenie chęci się poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres coopernicus@off.org.pl, a my niezwłocznie odpowiemy.

Inne
Jak mogę zaangażować się w Coopernicus?

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie, po prostu wyślij nam wiadomość na adres coopernicus@off.org.pl, a my umówimy się z Tobą na szybką rozmowę, aby omówić, gdzie widzisz siebie w naszym zespole.

W przypadku jakichkolwiek innych pytań lub problemów podczas korzystania z platformy

Napisz do nas na coopernicus@off.org.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego poprzez link