Sprawdź, co wydarzyło się w świecie nauki i polityki międzynarodowej w I kwartale 2024!
Artykuł - zdjęcie główne
Chcesz znać przyszłość? Poznaj foresight technologiczny

XXI wiek wymaga od nas dobrej orientacji w bieżących wydarzeniach, szybkiej adaptacji do zmian i umiejętności dynamicznego dostosowania się do zmian rynku pracy. Jak możemy dobrze przygotować się na nadchodzące przemiany i rozwój technologii?

Odpowiedzią na tę potrzebę jest Mapa Trendów tworzona co roku przez polską organizację infuture.institute. Foresight strategiczny i foresight technologiczny pozwalają dobrze zbadać rzeczywistość poprzez badania jakościowe i ilościowe. Przeprowadzone obserwacje  umożliwiają postawienie hipotez na temat trendów przyszłości. 

Mapa Trendów jest narzędziem, które wiele firm wykorzystuje do strategicznego planowania, nawet najbliższych 5 czy 10 lat. Takie podejście może też być świetnie zastosowane w polskich przedsiębiorstwach, by dobrze odpowiadać na obecne i przyszłe oczekiwania rynku.

Pierwszym z serii reportaży na temat bieżących wydarzeń politycznych, gospodarczych i międzynarodowych jest rozmowa z Natalią Hatalską, infuture.institute na temat wspomnianej wyżej Mapy Trendów. Rozmawiamy o tym, jak bada się trendy, a także jak zmieniać się będzie perspektywa człowieka względem przyrody, zmian demograficznych i wszechobecnej digitalizacji. Posłuchajcie rozmowy na ten temat na naszym kanale podcastowym. Rozmowa dostępna na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcast i innych kanałach

Mapa Trendów dostępna jest pod adresem: https://infuture.institute/mapa-trendow/ 

Jeśli jesteście ciekawi bieżących wydarzeń w biznesie, nauce i technologii, a także rozmów z polskimi naukowcami i ekspertami – zaobserwujcie Coopernicus Podcast.

Natalia Hatalska
Joanna Rancew
Bio:
Member of Coopernicus Team and Computer Science and Engineering Master's Student at Politecnico di Milano. Graduate of the Warsaw University of Technology in Biomedical Engineering with a specialization in Biomedical Informatics. You are welcome to read more our articles in Coopernicus Knowledge or on Joanna's Medium: https://medium.com/@jrancew
Napisany przez:

Joanna Rancew

Dodaj komentarz