Posłuchaj nowego odcinka podcastu Coopernicus!
Podcasty i wywiady (po polsku)

Tu znajdziesz najciekawsze wywiady z członkami Społeczności Coopernicus.

Zapraszamy Cię do wysłuchania rozmów, które zabiorą Cię w świat nauki i biznesu!

Nasze najświeższe rozmowy:

Podcast
Czy powinniśmy bać się nowych technologii? – prof. Andrzej Zybertowicz

Jak chronić się przed dezinformacją? Do czego może doprowadzić nieskrępowany rozwój sztucznej inteligencji? W jaki sposób nowe technologie prowadzą do degradacji poznawczej młodych pokoleń? Na te i więcej pytań odpowiedzi zapraszamy do obejrzenia tego odcinka Maksymalnej Dawki Wiedzy!

Tym razem naszym gościem był Pan profesor Andrzej Zybertowicz, z którym rozmawialiśmy między innymi o odejściu i powrocie Sama Altmana na stanowisko CEO firmy Open AI, wpływie mediów społecznościowych na relacje społeczne oraz idei Wielkiego Spowolnienia. W trakcie podcastu wielokrotnie odnosiliśmy się do najnowszej książki Pana profesora Andrzeja Zybertowicza pod tytułem “Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce”, więc jeśli zainteresowały Was niektóre wątki poruszone w naszej dyskusji, serdecznie zachęcamy do lektury.

Podcast
Jak może wyglądać Polska naszej przyszłości? – Jakub Drożdż

Zapraszamy do odsłuchania podcastu Maksymalnej Dawki Wiedzy, w którym gościliśmy Jakuba Drożdża - Dyrektora ds. Rozwoju w Instytucie Dyplomacji Gospodarczej.

O idei samorządności, decentralizacji władzy oraz recepcie na polaryzację polityczną w Polsce na podstawie książki „Umówmy się na Polskę” dowiesz się po wysłuchaniu całego materiału, do czego gorąco zachęcamy!

podcast
Jak powinna wyglądać sprawiedliwa transformacja energetyczna w Polsce? – Jakub Wiech

Tym razem w podcaście gościliśmy Jakuba Wiecha, dziennikarza gospodarczego i redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. O czym rozmawialiśmy?

W ostatnich miesiącach dużo mówi się o budowie elektrowni atomowych na terenie Polski - kiedy możemy spodziewać się pierwszych dostaw energii jądrowej? Czy energetyka naszego kraju zawsze będzie opierała się o kopalnie węglowe? Jak wojna w Ukrainie może zmienić europejskie dostawy surowców energetycznych i czy stary kontynent jest w stanie sobie z nimi poradzić? 

podcast
Jak nowe technologie zmienią nasze życie? Podcast Maksymalna Dawka Wiedzy z dr Maciejem Kaweckim

Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracę człowieka? A może zgodnie z wizją Zuckerberga przeniesiemy się do Metaverse?

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka Maksymalnej Dawki Wiedzy z dr Maciejem Kaweckim! Poznaj jego ścieżkę kariery i dowiedz się jaka jest rola popularyzatorów nauki.

podcast
Nowe media a pokolenie Z: Jak sztuczna inteligencja wpływa na naszą cyfrową przyszlość?

Co ciekawego przygotowaliśmy dla Was tym razem?

🗣️Z Adrianem Orłowem, założycielem myPolitics, rozmawialiśmy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w mediach i możliwości zastąpienia przez nią pracy wykonywanej przez dziennikarzy. Podczas dyskusji nie mogliśmy przejść obojętnie wobec istotnej kwestii ochrony naszej prywatności w Internecie czy zagrożeniach, jakie niosą za sobą tzw. bańki informacyjne. Nasz gość przedstawił również swoją perspektywę na tworzenie systemu edukacji, który skutecznie odpowiadałby wyzwaniom przyszłości.

podcast
Czego nie wiemy o prawie? Marcin Kruszewski, Prawo Marcina

„Czego nie wiemy o prawie?”, a powinniśmy!

Z naszym gościem Marcinem Kruszewskim, dla wielu z Was znanym jako Prawo Marcina, rozmawialiśmy o rozwoju kariery w prawie edukacyjnym, a także o świadomości prawnej dzisiejszego społeczeństwa oraz wpływie sztucznej inteligencji na prawo.

Zapraszamy do odsłuchania odcinka!