Check out what happened in the world of science and international politics in Q1 2024!
Link
Podcasts and interviews (available in Polish)

Tu znajdziesz najciekawsze wywiady z członkami Społeczności Coopernicus.

Zapraszamy Cię do wysłuchania rozmów, które zabiorą Cię w świat nauki i biznesu!

Nasze najświeższe rozmowy:

O inwestowaniu i rozwoju startupu FinTech – Sara Koślińska, Limitless
Czy też jesteście ciekawi jak będzie wyglądać przyszłość sektora finansowego?💸
🗣️ Z rozmowy w #21 odcinku naszego podcastu z Sarą Koślińską, studentką Harvard Program for Leadership Development oraz współtwórczynią start-upu Limitless, dowiecie się jak jej firma pomaga w inwestowaniu młodym klientom, bo jak się okazuje – inwestowanie wcale nie jest tylko dla ludzi zamożnych❗️
👩‍💼 Nasz gość przybliża nam również szczegóły swojej codziennej pracy, skąd właściwie wziął się pomysł na stworzenie firmy działającej w obszarze technologii finansowych, a także gdzie udało się zebrać tak cenne doświadczenie ułatwiające prowadzenie i rozwój projektu.
🎧 Posłuchaj już dziś! Podcast dostępny m.in. na Spotify, YouTube, Google Podcast i Apple Podcast.
Technologiczny świat jutra – Wiktoria Wójcik, InStreamly

Dzisiejsze społeczeństwo żyje w ciągłym dostępie do informacji. Pokolenie Z jest niewątpliwie tym najbardziej wyczulonym na reklamy w sieci. Słuchamy influencerów będących często liderami opinii, mamy nieustanne połączenie z rodziną i przyjaciółmi na drugim końcu świata, a to wszystko dzięki stale rozwijającym się technologiom.

Jak w takim razie odnaleźć się w społeczeństwie informacji?
O tym, a także o rozwoju technologicznego start-upu, rozszerzonej rzeczywistości i rewolucji cyfrowej rozmawiamy w #20 odcinku naszego podcastu z Wiktoria Wójcik – współzałożycielką platformy inStreamly, która działa na rynku streamingowym i e-sportowym.

🔊Zachęcamy do odsłuchania! Podcast Coopernicus dostępny jest m.in. na Spotify, YouTube, Google Podcast i Apple Podcast.

Niższy ślad węglowy – czy ekologia się opłaca? Weronika Czaplewska, Envirly

W kwietniu obchodziliśmy Dzień Ziemi!

Z tej okazji zapraszamy Was do odsłuchania naszego najnowszego #19 odcinka podcastu z udziałem doświadczonej w rozwoju prośrodowiskowych projektów Weroniki Czaplewskiej.
Inicjatorka i współzałożycielka platformy Envirly opowiedziała nam, czym jest ślad węglowy oraz jak w jego redukcji pomaga przedsiębiorstwom ten polski start-up.
Podcast dostępny jest na m.in. Spotify, YouTube, Apple Podcast i Google Podcast
Cyfrowa rewolucja w kancelariach – Piotr Żelazko, Doxychain

Startup, który zaczął się na… hackathonie!  Jeśli chcecie poznać realia początków, jak wyglądała droga Doxychain – posłuchajcie rozmowy z Piotrem Żelazko, CTO. Rewolucja w kancelariach to ich zasługa!

Startup wykorzystuje blockchain, zapewniając certyfikację, bezpieczeństwo i autentyczność procesu.
Rozwiązanie zapewnia: automatyzację, autentyczność całego procesu, odpowiada na realne potrzeby biznesu: współpracę przy dokumentach, bezpieczeństwo, tempo i dynamikę pracy

Czego nie powie Ci chat GPT? prof. Aleksandra Przegalińska

O możliwościach i ograniczeniach tego narzędzia rozmawialiśmy z profesor Aleksandrą Przegalińską. Jeśli chcecie wiedzieć, skąd chatGPT ma wiedzę, jak działa, a także na co warto być czujnym przy korzystaniu z tego narzędzia – posłuchajcie rozmowy!

 

Zrozumieć zmiany klimatyczne, prof. Szymon Malinowski, Nauka o klimacie

Jeśli chcesz zrozumieć, na czym polegają zmiany klimatyczne, jakie zjawiska są za nie odpowiedzialne. Bardzo merytoryczne i naukowe wyjaśnienie przedstawia nasz gość prof. dr hab. Szymon Malinowski

 

Co nas czeka w przyszłości? Natalia Hatalska, infuture.institute

Z naszym gościem, Natalią Hatalską, rozmawiamy o tym, jak bada się trendy, a także jak zmieniać się będzie perspektywa człowieka względem przyrody, zmian demograficznych i wszechobecnej digitalizacji.

 

O szczepionkach i immunologii, dr n. med. Tomasz Grzywa

Gdy Dr Tomasz Grzywa uzyskał tytuł doktora jako najmłodsza osoba w Polsce! Rozmawiamy o tym, jak pandemia COVID-19 przyspieszyła badania nad szczepionkami, o ich historii i przyszłości.

 

Gra na receptę – wsparcie zdrowia psychicznego, Marcin Waryszak

Rozmowa z Marcinem Waryszakiem laureatem listy Forbes 25 under 25, współzałożycielem startupu Calmsie. Zespół pracuje nad grą komputerową, która ma zapobiegać jak i leczyć depresję w formie leku na receptę.

Innowacje na rynku energetycznym, Przemysław Starzyński, Enea Operator

Rozmowa z Przemysławem Starzyńskim na temat innowacji B+R w Polsce, a także nadchodzących zmian na rynku energetycznym.

 

Jak roboty zmienią medycynę? Dr inż. Szymon Kostrzewski

Rozmowa z dr inż. Szymonem Kostrzewskim, przedsiębiorcą w dziedzinie robotyki medycznej. Przedstawiliśmy, jak może wyglądać nowe oblicze pracy lekarzy dzięki wykorzystaniu robotów medycznych.

 

Kryptowaluty – chwilowa moda czy pieniądz przyszłości? Michał Grzybkowski

Rozmowa z Michałem Grzybkowskim, założycielem i Executive VP Technology Beyond.pl na temat technologii i rynku kryptowalut. Jeśli jesteście zainteresowani tematem, zapraszamy do przesłuchania!

 

Przyjazna biotechnologia, dr inż. Magdalena Jander

Rozmowa z dr Magdaleną Jander, prezeską i współzałożycielką UVera SA, jednego z najbardziej obiecujących polskich startupów, w którym opracowano nowatorski i ekologiczny sposób ochrony ludzkiej skóry przed promieniowaniem UV.

 

Współczesna przestrzeń życiowa, dr Joanna Jurga

Rozmowa z dr Joanną Jurgą, projektantka produktów i przestrzeni, innowatorką oraz wykładowczynią. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu syntetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares.

 

Transport naszych czasów, dr Jacek Pawlak

Rozmowa z dr Jackiem Pawlakiem z Imperial College London o przyszłości transportu i nowych oczekiwaniach, które zmieniają kierunek rozwoju.

 

Coopernicus is an initiative of the OFF Foundation.

The aim of Our Future Foundation is to support the educational and professional development of ambitious young people from all over Poland. The Foundation fulfils its mission by providing its beneficiaries with comprehensive assistance in the process of recruitment to the world’s best universities and choosing their dream career path.

Newsletter

Sign up and stay up to date with all the most important news about Coopernicus!