Sprawdź, co wydarzyło się w świecie nauki i polityki międzynarodowej w I kwartale 2024!
Profil
Podstawowe info
Dodatkowe info
Short bio
Jako Postdoctoral Fellow w dziedzinie medycyny obliczeniowej i komputerowej, obecnie prowadzę pionierskie badania związane z analizami sekwencjonowania RNA na poziomie pojedynczych komórek. Moja praca polega na rozwijaniu i wykorzystywaniu innowacyjnych metodologii obliczeniowych i komputerowych, które mają na celu podniesienie jakości i głębokości analizy biologicznej.

Ostatnio moje zainteresowania skierowały się w stronę modelowania matematycznego, stosując te techniki do symulacji i zrozumienia środowisk biologicznych. To przedsięwzięcie dostarczyło mi unikalnych spostrzeżeń i fascynujących odkryć, które nadal podsycają moją pasję do tej dziedziny.

W 2022 roku miałam zaszczyt zdobycia doktoratu na programie A*STAR na prestiżowym Uniwersytecie w Manchesterze. A*STAR program dał mi możliwość prowadzenia części moich badań w Singapurze, w renomowanym Instytucie Bioinformatyki A*STAR. Moje studia doktoranckie były interdyscyplinarnym badaniem biochemii i bioinformatyki, w ramach którego badałem kluczową rolę rodziny białek SUMO. To unikalne połączenie dyscyplin pozwoliło mi zrozumieć złożone zjawiska biologiczne.

Zanim zdobyłam tytuł doktora, moja akademicka podróż zaprowadziła mnie na Uniwersytet w Bristolu w 2018 roku, gdzie zdobyłam tytuł magistra nauk medycznych przez badania w dziedzinie medycyny molekularnej i komórkowej. Doświadczenie to pozwoliło mi zagłębić się w złożony świat procesów komórkowych i mechanizmów molekularnych, wzbogacając moje zrozumienie złożonych wzajemnych powiązań stojących u podstaw medycyny i biologii.

Moja edukacja na poziomie wyższym rozpoczęła się na Kingston University, gdzie w 2017 roku ukończyłam studia licencjackie z wyróżnieniem z nauk biomedycznych. Tam zostały zacementowane moje akademickie podstawy, dając mi solidne podłoże w interdyscyplinarnym charakterze nauki biomedycznej.

Te doświadczenia, wraz z moją późniejszą pracą, kształtowały moje podejście i wiedzę specjalistyczną w tej dziedzinie, dostarczając kompleksowego i wieloaspektowego podejścia do moich badań w dziedzinie medycyny obliczeniowej i komputerowej.
Zainteresowania naukowe
biologia obliczeniowa modelowanie matematyczne medycyna (rak, choroby sercowo-naczyniowe) żywienie sport
Afiliacja (1 )
Organizacja
City of Hope
Dział
Computational and Quantitative Medicine
Rola
Postdoctoral Fellow
Lokalizacja
Duarte, Los Angles
Doświadczenie zawodowe (2 )
Instytucja
City of Hope
Rodzaj zatrudnienia
full-time
Rola
Postdoctoral Fellow
Okres
2023-01-09 - obecnie
Opis
Instytucja
A*STAR Institute
Rodzaj zatrudnienia
full-time
Rola
PhD student
Okres
2019-10-01 - 2021-12-31
Opis
Wykształcenie (3 )
Organizacja
University of Manchester
Rodzaj wykształcenia
doctorate
Dyscyplina naukowa
biological-sciences-pl, computer-science-pl
Okres
2018-10-01 - 2022-11-02
Organizacja
University of Bristol
Rodzaj wykształcenia
master
Dyscyplina naukowa
life-sciences-medicine-life-sciences-medicine-2-pl
Okres
2017-09-10 - 2018-09-30
Organizacja
Kingston University
Rodzaj wykształcenia
bachelor
Dyscyplina naukowa
life-sciences-medicine-life-sciences-medicine-2-pl
Okres
2014-09-01 - 2017-07-10
Języki (2 )
Polish - polski
Native
English
C1
Konstancja Urbaniak
@konstancja_urbaniak
Postdoctoral Fellow at City of Hope, Los Angeles, California
W społeczności od 2022-07-05 11:29:48