We've just published new episode of our podcast!
Link
Podcasts and interviews (available in Polish)

Tu znajdziesz najciekawsze wywiady z członkami Społeczności Coopernicus.

Zapraszamy Cię do wysłuchania rozmów, które zabiorą Cię w świat nauki i biznesu!

Nasze najświeższe rozmowy:

podcast
Jak powinna wyglądać sprawiedliwa transformacja energetyczna w Polsce? – Jakub Wiech

Tym razem w podcaście gościliśmy Jakuba Wiecha, dziennikarza gospodarczego i redaktora naczelnego portalu Energetyka24.com. O czym rozmawialiśmy?

W ostatnich miesiącach dużo mówi się o budowie elektrowni atomowych na terenie Polski - kiedy możemy spodziewać się pierwszych dostaw energii jądrowej? Czy energetyka naszego kraju zawsze będzie opierała się o kopalnie węglowe? Jak wojna w Ukrainie może zmienić europejskie dostawy surowców energetycznych i czy stary kontynent jest w stanie sobie z nimi poradzić? 

podcast
Jak nowe technologie zmienią nasze życie? Podcast Maksymalna Dawka Wiedzy z dr Maciejem Kaweckim

Czy sztuczna inteligencja zastąpi pracę człowieka? A może zgodnie z wizją Zuckerberga przeniesiemy się do Metaverse?

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka Maksymalnej Dawki Wiedzy z dr Maciejem Kaweckim! Poznaj jego ścieżkę kariery i dowiedz się jaka jest rola popularyzatorów nauki.

podcast
Nowe media a pokolenie Z: Jak sztuczna inteligencja wpływa na naszą cyfrową przyszlość?

Co ciekawego przygotowaliśmy dla Was tym razem?

🗣️Z Adrianem Orłowem, założycielem myPolitics, rozmawialiśmy o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w mediach i możliwości zastąpienia przez nią pracy wykonywanej przez dziennikarzy. Podczas dyskusji nie mogliśmy przejść obojętnie wobec istotnej kwestii ochrony naszej prywatności w Internecie czy zagrożeniach, jakie niosą za sobą tzw. bańki informacyjne. Nasz gość przedstawił również swoją perspektywę na tworzenie systemu edukacji, który skutecznie odpowiadałby wyzwaniom przyszłości.

podcast
Czego nie wiemy o prawie? Marcin Kruszewski, Prawo Marcina

„Czego nie wiemy o prawie?”, a powinniśmy!

Z naszym gościem Marcinem Kruszewskim, dla wielu z Was znanym jako Prawo Marcina, rozmawialiśmy o rozwoju kariery w prawie edukacyjnym, a także o świadomości prawnej dzisiejszego społeczeństwa oraz wpływie sztucznej inteligencji na prawo.

Zapraszamy do odsłuchania odcinka!

podcast
Praca w NASA – oczekiwania i rzeczywistość

Tylko u nas: rozmowa z Julią Stankiewicz o tym, jak pracuje się w NASA!🪐

Niedawno cały świat obiegła świetna informacja – kolejna Polka dostała się do NASA Jet Propulsion Laboratory!

Podczas rozmowy zapytaliśmy Julię: Jak pracuje się w NASA? Jak powstało JPL? Jak dostać się do NASA bez obywatelstwa amerykańskiego?

🚀O kosmicznej karierze, a także sile networkingu w Stanach Zjednoczonych, misjach marsjańskich i historii Julii – posłuchajcie w najnowszym odcinku podcastu Coopernicus

podcast
Kariera naukowa bez tajemnic, Igor Kaczmarczyk, Doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego

Wszystkich fanów biologii, przyszłych i obecnych naukowców zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu, którego gościem jest Igor Kaczmarczyk, laureat Forbes 25 under 25, absolwent Instytutu Naukowego Weizmanna w Izraelu, a także doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego!📣

🔎Jak wygląda praca pod okiem noblistki? Jak opublikować badania w największych naukowych journalach? Jakie są największe wyzwania w karierze naukowej po magisterce? Jak się na nie przygotować?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej rozmowie! Igor zdradzając te cenne informacje, podzielił się także swoją ogromną pasją do biologii strukturalnej🧬

Jak sam mówi: Uniwersytet Jagielloński i Małopolskie Centrum Biotechnologii, było najlepszym miejscem do dalszego rozwoju jego naukowej kariery. Jesteście ciekawi dlaczego?🤔